آموزشی

چرا اسپرسو کف ندارد؟

تصور کنید که از بهترین قهوه اسپرسو استفاده کرده‌اید اما قهوه خروجی کف مناسبی ندارد. ممکن است خروجی آن به خوبی تمیزنشده باشد، اما اگر به تازگی آن را تمیز کرده‌اید، باقیمانده شیر ممکن است باعث گرفتگی خروجی شده باشد. برای جلوگیری از مشکلات این بخش همواره خروجی را تمیز نگه‌دارید.
البته اغلب اوقات مشکلات مربوط به کفی که از دستگاه خارج می‌شود، ربطی به خود دستگاه ندارد و “عیب یابی اسپرسو ساز ” نباید در بخش‌های درونی آن باشد، بلکه باید دلایل دیگری را بررسی کرد.

برای ایجاد کف مناسب باید از قهوه مناسب نیز استفاده کنید. اگر دانه‌های قهوه‌ای که استفاده می‌کنید سوخته باشد و مرغوب نباشد، کف ایجادشده نیز مرغوب نخواهد بود. همچنین اگر آب مصرفی خیلی داغ باشد یا برعکس اصلاً داغ نباشد، باز اسپرسو خروجی کف نخواهد داشت. اگر ایراد از آب و قهوه مصرفی نیست، احتمالاً فشار مشکل آن است. برای تست این موضوع یک شات قهوه تهیه کنید. یک شات به صورت ایده آل به زمانی حدود 20 تا 30 ثانیه نیاز دارد. اگر زمان موردنیاز برای تهیه یک شات اسپرسو کمتر از 10 ثانیه یا بیشتر از 30 ثانیه طول بکشد، شما با مشکلات مرتبط با فشار مواجه هستید. برای رفع این مشکل بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *